canlı destek

Egede “İlaç Taşıyıcı Nanosistemler” Konferansı Gerçekleştirildi

18 Mayıs2018


Prof. Dr. Bulmuş, “Nanotıp, nanoteknolojinin sağlık alanında kullanımıdır”

Yağmur Derli-Hamide Ünal-Hande Nayman

 İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi(EÜ)Mühendislik Fakültesi  Biyomühendislik Bölümü Konferans Salonu’nda “İlaç Taşıyıcı Nanosistemler” konulu bir konferans gerçekleştirildi. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Volga Bulmuş’un konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe EÜ Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuri Azbar, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Nanotıp’ın son yıllarda oldukça popüler olduğuna değinen Prof. Dr. Volga Bulmuş, “Nanotıp, nanoteknolojinin sağlık alanında kullanımı diyebiliriz. Yani kısaca nanotıp, malzemelerin nanometre ölçeğindeki özelliklerinin ve moleküler araçların, hastalıkların önlenmesi tanısı ve tedavisi amacıyla kullanılmasıdır. Nanotıp, mühendislik, malzeme bilimi, kimya, fizik, biyoloji, biyomühendislik, farmakoloji ve tıp bilimlerinin harmanlanmasını ve birlikte çalışmasını gerektiren çok disiplinli alandır” dedi.

 “Her seminerden bir şeyler öğreniyoruz”

Konferansa katılımından dolayı Prof. Dr. Volga Bulmuş’a “Teşekkür Belgesi” veren EÜ Biyomühendislik Bölüm  Başkanı  Prof. Dr. Nuri Azbar, “Öncelikle katılımından dolayı Prof. Dr. Volga Bulmuş’a çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin, normal ders müfredatının dışında diğer üniversitelerdeki öğretim üyelerinin ve diğer bilim insanlarının ne yaptığı hakkında fikir edinmesinden memnun oluyoruz. Her seminerden bir şeyler öğreniyoruz. Biyomühendislik alanının aslında farklı bilimlerde farklı anlayışları var. Bunların da gözden geçirilmesi gerekiyor. Bilimsel özgürlükleri de dikkate alarak biyomühendisliğin temel olmazsa olmazlarını ortaya koyacak şekilde birlikte çalışmalar yapmayı diliyorum” dedi.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ