Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi

Yeni Egelileri yeşil, huzurlu ve güvenli bir kampüs bekliyor

Türkiye’nin en köklü üniversiteleri arasında yer alan Ege Üniversitesi Ailesine katılacak, yeni Egelileri; dört mevsim yeşil, yaya öncelikli, sürdürülebilir, huzurlu ve güvenli bir kampüs bekliyor.

 Ege Üniversitesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite adayı gençlere Ege Üniversitesi’nin bölümlerini, eğitim ve sosyal imkânlarını tanıtmak, gençlerin bilinçli tercihler yapmasına yardımcı olmak amacı ile “EÜ Tercih Günleri” düzenliyor. Ege Üniversitesi tarafından üniversite tercih aşamasındaki gençleri doğru yönlendirmek amacıyla düzenlenen  “Ege Üniversitesi 11. Tercih Günleri” 23- 24 Temmuz tarihlerinde 08:30- 16:30 saat aralığında EÜ Merkez Kütüphane’de yapılacak.

Ege Üniversitesi’nde, 17 Fakülte, 9 Enstitü, 4 Yüksekokul, 1 Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı, 10 Meslek Yüksekokulu, 6 Rektörlüğe Bağlı Bölüm ve 37 Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunuyor.

Yeni Egelileri yeşil, yaya öncelikli, sürdürülebilir, huzurlu ve güvenli bir kampüs bekliyor. Son dönemde çehresi değişen Ege Üniversitesinde; Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde,  eğitim, öğretim faaliyetlerinin yanı sıra çalışanların, öğrencilerin ve misafirlerin can ve mal güvenliğini temin etmek, huzurlu ve güvenli bir ortam oluşturmak için “Plaka Okuma ve Araç Tanıma Sistemi”nden  “112 Ambulans İstasyonu”na, “Acil Panik Butonu”ndan Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğünün yeniden yapılanmasına değin  bir dizi proje uygulamaya kondu. Yaya Öncelikli Yeşil Kampüs çalışmaları kapsamında altyapı, geri dönüşüm, ulaşım, güvenlik ve trafik  projeleri hayata geçirildi. Proje kapsamında kampüs araç yoğunluğundan arındırıldı, aydınlatmalar yenilendi,  yaya ve bisiklet yolları ile donatıldı. Metruk ve güvensiz yapılar temizlenerek güvenli ve huzurlu bir ortam sağlandı. 25 bin metrekare alan çimlendirildi. Merkezi Kütüphanenin hem fiziki imkanları hem teknik hem de donanımsal içerikleri çağa uygun hale getirildi.